Ödüllü "Beni Adınla Çağır"dan Altyazılı Fragman!

Ödüllü
  31 Ocak 2018   410 Okunma

Festivallerin gözdesi "Beni Adınla Çağır" filminden altyazılı fragman yayınlandı.

Etkileyici romantik dram Beni Adınla Çağır için geri sayım devam ediyor. 4 dalda Oscar adaylığı kazanmasının yanı sıra, Altın Küre ve BAFTA adaylıkları da bulunan, sayısız festivalin yıldızı olan romantik yapımdan altyazılı fragman çıktı. Toronto, Sydney, St. Louis, Londra, New York gibi önemli festivallerin seçkilerinde yer alan romantik dram filmi, erişkinliğe geçişi romantik bir dilde ele alıyor.

1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya'nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve onu elit kesim meyveleriyle, doğal lezzetlerle şımartan, çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan ziyadesiyle memnundur. Elio'nun olgunluğu ve entelektüel birikimi, onu tam teşekküllü bir yetişkin gibi gösteriyor olsa da, özellikle kalpteki konularda onun hakkında hala masum ve biçimlenmemiş olan çok şey vardır. Bir gün, doktorasını sürdüren büyüleyici bir Amerikalı bilim adamı olan Oliver Elio'nun babasına yardım etmek göreviyle yıllık yaz stajyeri olarak villaya gelir. Güneşin ışıltılarının arasında Elio ve Oliver hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz boyunca yeşermekte olan arzunun güzelliğini keşfedeceklerdir...

"A Bigger Splash" ve "I Am Love" filmlerinin İtalyan yönetmeni Luca Guadagnino'nun imzasını taşıyan yapımın başrollerinde Elio rolünde Timothée Chalamet, Oliver rolünde Armie Hammer yer alıyor. Kadrosunda Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire du Bois, Elena Bucci ve Marco Sgrosso gibi isimleri de bulunduran "Beni Adınla Çağır"ın senaryosunu ise 3 Oscar adaylığı bulunan James Ivory üstleniyor.

"Beni Adınla Çağır", 23 Şubat'ta sinemalarda olacak.

  • Beğen
    0
BENZER HABERLER
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
  Dikkat! Yorum gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.